English | Français
Erkin Üzerine
Prag Festivali'nde Çek Gazetelerinde Ulvi Cemal Erkin

"Ölçülü jestleriyle, güzel eserinin başarı ile icrası hususunda her istediğini orkestra üyelerinin ruh ve dimağlarından çıkarabilen ve 1945 te senfonisini ilk defa idare eden, Türk müziğinin mümessili Ulvi Cemal Erkin'in eseri, dün gecenin en kuvvetli eseri idi.
Çekoslovenska Demokrcie.

"…Türk müziğinin mümessili Ulvi Cemal Erkin'in senfonisi, dün gecenin en kuvvetli eseri idi. Halk değerli misafirleri ve Çek Filarmoni'nin çalışını hararetle alkışlamak suretiyle mukabele etti.
Volne Slovo.

"…Türkiye dışında ilk defa çalınan Ulvi Cemal Erkin'in senfonisi, ikinci konserin en sağlam, en canlı eseri idi.
My 46.

"…Programın ikinci kısmında Türk bestecisi Ulvi Cemal Erkin'in bizzatidare ettiği senfonisi Avrupa prömiyeri olarak çalındı, eser şahsi kanaatime göre, kompozisyon bakımından konserin en önemli eseri idi,
Pravo Lidu.

"…Bütün konserde üzerimizde en ifadeli ve manalı tesir bırakan eser, Türk bestecisi Ulvi Cemal Erkin'in bizzat idare ettiği senfonisi oldu.
Obzory.

"…Erkin'in senfonisi çağdaş müziğin karakterini taşımakta, çok tesirli buluşları ihtiva etmektedir. Eser inşa bakımından monümantaldir,
Rudo Pravo.

"…En son Türk bestecisi Ulvi Cemal Erkin'in senfonisini, bestecisinin idaresinde dinledik bize en kuvvetli tesir eden kısım, ikinci, uzunca Andante kısmı oldu.
Svobodne Slovo.